Dwie imprezy na Dolince plus…

wpis w: Dzieje się, Nasze akcje, Spotkania | 0

18 sierpień  2016 (czwartek) od godz. 9.00 do godz. 15.00  na „Dolince Murckowskiej” odbędzie się już druga naukowa konferencja przyrodnicza pt. „U ŹRÓDEŁ OCHRONA MAŁYCH RZEK W DUŻYM MIEŚCIE”

Nie jest przypadkiem miejsce konferencji, jak i zakres omawianych problemów. Czystość wody i ich ochrona w takim mieście jak Katowice powinna zaczynać się „U ŹRÓDEŁ”, Mało kto zdaje sobie sprawę, że Murckach (z przyległościami) swój bieg zaczyna aż 7 rzek, w tym dwie o dużym, bądź bardzo dużym obszarze zlewni, dlatego nie można było wybrać lepszej lokalizacji. Czy jest o czym rozmawiać?  .

Warto sprawdzić i posłuchać co mają do powiedzenia o naszych rzekach specjaliści i naukowcy. Wstęp wolny

———–

Druga impreza to dwudniowy „Biwak dla dzieci i młodzieży” na Dolince w dniach 19/20 sierpień 2016 (piątek/sobota)

Poniżej na plakacie program:

biwak

Wstęp wolny

Obie imprezy organizowane są przez Radę Jednostki Pomocniczej w Murckach.

—————–

I jeszcze plus…

Tym razem na Siągarni postawiono nową tablicę edukacyjną przy „Czarnej Studni”. Pierwotnie miała stanąć podczas dolinkowych imprez, ale już możemy ja oglądać. Niestety nie ma na dzień dzisiejszy zgody na jej odrestaurowanie (i zabezpieczenie) ale pierwszy krok został zrobiony. Mamy nadzieję, że miejsce to małymi kroczkami uzyska statut ważnego miejsca w świadomości lokalnej, a i z czasem lepszy wygląd. My jako Klub Miłośników Murcek mieliśmy w postawieniu tej tablicy swój mały udział.

A dlaczego to miejsce ma mieć znaczenie można poczytać tutaj:

Czarna Studnia – czarownica i św. Klemens

czarna1

 

czarna2

 

Zostaw Komentarz